Ses Yalıtım


16 Mayıs 2015 Facebook Twitter LinkedIn Google+ İstanbul


Ses yalıtımı stüdyo odasına, sinema salonuna, toplantı salonuna vb. mekanlara yapılırken asansör dairelerinde, jeneratör kabininde, kazan dairesinde vb. mekanlarda da yapılabilmektedir.
Çeşitli mekanlarda sesin azaltılması veya kesilmesi için bazı çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmalara genel olarak ses yalıtımı denmektedir. Ses yalıtımı uygulamaları her bölgeye yani her frekanstaki sesin azalmasını sağlayabilecek ölçüde yapılan uygulamalardır. Yani çok kapsamlı bir uygulamadır. Sesi kesebilmek kolay değildir yani her malzeme sesi kesebilecek seviyede değildir.

Ses yalıtımını geliştirmek için yapılan çalışmalarla birçok malzeme üretilmiştir. Bu malzemeler sayesinde titreşim sesi, yüksek ses (gürültü) kesimi ve yutumu sağlanmaktadır. Ses yalıtım süngerleri, ses yalıtım kauçukları ve ses yalıtım panelleri bu uygulamalarda kullanılan malzemelerdir. Her malzemenin kendine has özelliğinin bulunması sayesinde uygulamanın yapılabileceği alan kapasitesi de böylece artmaktadır. Ses yalıtım süngerleri her alanda kullanılabilecek türden malzeme oldukları için çok tercih edilir. Bir enstrüman kutusuna bile konulabilen bu süngerlerin çeşitli formlarının bulunması sayesinde her göz zevkine uyumu ve sesin çarpma noktalarını kesme durumu sağlanır. Ses yalıtım uygulamaları özel bir titizlikle yapılırsa istenilen sonuç elde edilir.

 

Yorumlar

web tasarim SITE EKLE Moloz Hattı URL web TR firma rehberi google reklam link ekleFirma Rehberi otomatik sanziman web sitesi Link EkleUrl EkleGoogle Adwords.web sitesi tasarim...web tasarimi..Bursa Oto KiralamaBursa Rent A Car Şehirler Arası Nakliyat