Kitap Sözleri


22 Nisan 2015 Facebook Twitter LinkedIn Google+ İstanbul


İnsan dünyaya hiçbir şey bilmeden gelir. Hayatı boyunca birçok bilgi öğrenir. Kişisel başarının sırrı da okumaktır. Ne kadar çok okursanız o kadar çok öğrenirsiniz. Dolayısıyla toplumdaki yerinizi bilginiz ile siz belirlersiniz.

Okulda olduğu kadar hayatta da başarının en önde gelen şartlarından biri okumaktır. Kültürlü insanların en büyük dostu, yardımcısı ve eğlencesi sihirli kitap sözleridir. Yüzyılların deneme ve araştırma ürünlerinden yararlanmak, uygar ve kültürlü bir insan olmak için çok okumalıyız. Kitap, zihnimizin ve gönlümüzün ihtiyaçlarını en kestirme yoldan karşılayan kıymetli bir hazinedir.

Kitap okumanın hazzını bir kere yaşarsak eğer bir daha asla kitapsız bir yaşam sürdüremeyiz. Artık en iyi dostumuz, bilgi kaynağımız kitaplar olur. Kitap okurken hoşumuza giden, bizi yansıtan paragrafları mutlaka not etmeliyiz. Daha sonra bu kitaplardan alıntı sözler sayesinde yaşamımızı şekillendirecek deneyimler kazanabiliriz.

Her okuduğumuz kitap yeni bir ülkenin fethedilmesi gibi bize birçok şey kazandırır. Kelime haznemiz ve bakış açımız genişler. Gördüklerimizin, duyduklarımızın bilincine varırız. Herhangi bir şeyi anlamakta güçlük çekmeyiz. İlgimizi çeken etkileyici kitap sözleri ile daha yaratıcı fikirler üretebilir yaptığımız işte daha başarılı olabiliriz.

Kitap olmadan bir hayat düşünülemez. Kitapsız yaşamak, kör, sağır, dilsiz yaşamaktır. Kitap okumayan insanlar ile toplumlar sadece cahilliğe hapsolur. Milletimizi ve en önemlisi kendimizi geliştirmek istiyorsak mutlaka kitap okumalıyız.

 

Yorumlar

web tasarim SITE EKLE Moloz Hattı URL web TR firma rehberi google reklam link ekleFirma Rehberi otomatik sanziman web sitesi Link EkleUrl EkleGoogle Adwords.web sitesi tasarim...web tasarimi..Bursa Oto KiralamaBursa Rent A Car Şehirler Arası Nakliyat